Jdi na obsah Jdi na menu
 


FOTO WORKSHOPY ŠUMAVA 2019

FOTO WORKSHOPY ŠUMAVA2019

Téma-Tekoucí vody(!min počet 5fotografů!)

1-5-fototrip-bavorsky-les.jpg

Šumava

 patří dle mého názoru  a dle názoru kolegů fotografů k nejvyhledávanějším lokalitám a místům ,kde je možné pořizovat krásné krajinářské fotografie .Osobně považuji tuto lokalitu jako nevyčerpatelný zdroj inspirace ,právě díky rozmanitosti motivů. Nezáleží na tom jestli jedeme fotit krajinné celky jako panorama a nebo detail. Pestrost Šumavy nabízí obě varianty. Témat zvolených  na fotografování je více. Panorama krajiny, slati, divoké řeky, potoky a vodopády, gotické kostely, hřbitovy s kovanými kříži a staleté stromy. Toto  jsou vděčná témata pro každého fotografa.

 

 

Termíny víkendových FotoWorkshopů ŠUMAVA 2015 

1-4-vydra13.jpg

1.Termín:  7.6. - 9.6.2019

2.Termín:  14.6. - 16.6.2019

3.Termín:  21.6. - 23.6.2019

 

Lokace:

Šumava - Kaňon řeky  Vydry,

Bavorsko - Riesloch vodopády 

Bavorsko - Arberské jezero 

 

Bonus:

Šumava - Chalupská slať

 

 

 

 

 

 

 

Komu je tento fotografický kurz určen

 

 

fototrip-sumava8-wms.jpg

fototrip-sumava19wms.jpgfototrip-sumava17wms.jpgKaždému začínajícímu, mírně pokročilému fotografovi a majiteli digitální zrcadlovky.Každému komu se líbí jak fotím krajinu například já a každému, kdo má zájem osvojit si techniky fotografování tekoucí vody. Osvojit si  minimálně základy ovládání digitální zrcadlovky, získat základy  o kompozici obrazu, nastavení správných parametrů na fotoaparátu a další teorii kolem fotografování celkově.

 

 

 

Velmi často vypadají snímky úplných  začátečníků a majitelů zrcadlovek katastrofálně!Jistě zamrzí, když z dovolené a z výletů přivezete ne - použitelné snímky ze kterých nejde udělat fotografii 10 x15 cm natož pak například zvětšenina  výstavního formátu a odpovídající kvality.Ti kteří vlastní  kvalitní digitální zrcadlovku  a  třeba tuto dostali dárkem ,mají možnost proniknout do tajů fotografování.Mnohdy  nebo stále nemohou pochopit  návody a manuály  a jistě mi dají  za pravdu, že je to trápí .Chtěli  by ze svých aparátů dostat maximum. Každý začátek se zdá těžký a není to žádná ostuda,když tápeme!

Tento foto workshop je zaměřený právě na odstranění těchto zásadních nedostatků a posune Vás velmi rychle na úroveň fotografů  co fotí podstatně delší dobu.

 

 

Takto to nechceme že?!

1-ukazka-chybne-expozice-2.jpg

A přesto nejsme schopni sami bez pomoci a odborné rady přivézt z výletu snímek se kterým bychom se rádi pochlubili a to i přes fakt ,že jsme vlastníky, kvalitního  poloprofesionálního a nebo profesionálního fotopřístroje.

 

 

Takto budete fotit již první  den praktické části foto kurzu

3-ukazka-spravne-expozice.jpg

Chceme takto fotit!

Jediný víkendový foto kurz, aby jste to zvládli takto mistrovsky a byli jste spokojeni s výsledkem.

 

 

 

 

 

!Toto Vám   osobně nejen zaručuji, ale  také  garantuji!

 

Mimo jiné  kurz je zaměřen na schopnost pořizovat snímky tak, aby nebylo nutné nějakých zásadních a výrazných zákroků v editorech. Tedy  bez vyšších nároků na znalost zpracování zdrojového snímku v  post  procesingu s nutností  razantních filtrů a masek ovlivňujících barevnost a  kvalitu výsledného obrazu.

 

 

Kde se budeme pohybovat

 

vydra-srpen-2013-wide-001.jpg

Ideální lokací Šumavy je kaňon řeky Vydry v prostoru cca 15min chůze od parkoviště v Antýglu  směr Turnerova  chata. Přesné místo je vybíráno zpravidla dle aktuálního stavu vody v řece. Zde  je následně  možnost odpolední přestávky na Turnerově  chatě spojené s obědem. Po obědě pokračuje praktická část fotografování až do soumraku popřípadě dle individuálního zájmu a dohody. 

 

 

fototrip-sumava18.jpgDalší naprosto fenomenální lokací pro dané téma FotoWorkshopu je vybrána kaskáda v Bavorské části Šumavy v lokalitě Riesloch vodopádů. Tam se jedná o cca 7 vodopádů různé intenzity a opravdovou lahůdku co do tvorby  snímků a co do množství detailů a celkových kompozic. Celý den praktická výuka v terénu v této lokalitě,kde po každém metru stoupání se objevují desítky kompozic a stále nových a nových pohledů.Nepustí Vás to dál aby jste mohli pokračovat po trase k dalším kaskádám .Takové množství scén a kompozic naleznete v této lokalitě!.

Při cestě na Modravu do lokace kaňon řeky Vydry se stavíme na Chalupské slati .

 

ZÁPAD SLUNCE NAD SLATÍ.

chalupska-slat---svitani-wide.jpgMimo jiné se při přesunech praktikuje

zastav,vyfoť a pokračuj.

Zejména  v případě, že se objeví dobře nasvícené panorama , nebo jiný detail.

 

 

Jaké foto vybavení :

Doporučuji a je nutné míti

Digitální zrcadlovku a samozřejmě nezbytný, kvalitní  stativ. Exponuje se převážně na  dlouhé časy v souvislosti s nastavenými vysokými hodnotami clonových čísel. Expoziční časy jsou  od 3-6 vteřin i výše, zejména v případě tzv. tvorby snímku mlhovinové "Dlouhé vody".

K tomuto je dále přes den  nezbytný polarizační filtr pro eliminaci odlesků ,ND šedý filtr pro prodloužení potřebného času pro denní realizaci snímku "dlouhá voda" expozice a redukci procházejícího světla. Doporučuji také přechodový filtr, ideálně CPL (půlený). pro vyrovnávání světel a stínů v kompozici obrazu. Doporučuji vzíti malou odraznou desku, nebo jakoukoliv  co vlastníte. Dále ideální je ovládání aparátu dálkovou kabelovou ,nebo bezdrátovou spouští. Dá se však exponovat i na samospoušť, nebo dvojitým stiskem v kombinaci s před sklopením zrcadla.

Ostatní vybavení jako pláštěnka, deštník ,kvalitní obuv ,kvalitní foto batoh  nemusím myslím zmiňovat.

Šumava je v tomto ohledu velká dáma a nikoho se na své vrtochy a rozmary předem nikdy neptá ani neupozorňuje. Ale nakonec fotografování v mírném dešti například v případě řeky Vydry je velké plus a téměř zásadní pro získání těch NEJ snímků. Rád vysvětlím v rámci teoretické části kurzu proč a z jakého důvodu je fotografování například řeky Vydry a obecně tekoucích vod nejlepší v dešti  a za ne-slunečného dne .

 

 

Harmonogram FotoWorkshopu 

Den první / Pátek - teoretická část FotoWorkshopu

Příjezdy účastníků - cca od 10 do 12hod.

ˇUvodní posezení v zahradní pergole - v 18hodin.

 

 

Při vínku a grilování se navzájem seznámíme a já Vás seznámím programem a  plánem.Obsahem tématu bude také teoretická část Foto Workshopu, kdy bude nutné znát minimálně lepší základy kolem nastavení Vašich fotoaparátů.Bude nutné být připraveni na druhý den pro praktickou části v terénu.

Zodpovězení a sdílení rad jak ,co a proč nastavit na fotoaparátu a odstranění zásadních nedostatků u začátečníků v oblasti základního ovládání zrcadlovky je tedy naprosto zásadní.Názorná ukázka mých fotografií /zvětšenin  o rozměru 45x60cm Vám ukáže ak by měla vypadat   kompozice, světlo v ploše  obrazu a jak dospět k optimálnímu výsledku v praxi a v souvislosti s nastavením parametrů na fotoaparátu .Toto vše probíhá nikoliv v nudné učebně ,ale altánu/kryté pergole  s výhledem na nejvyšší horu Šumavy -Velký Javor.

 

Informace pro rodiny:

Pokud chcete vzít celou rodinu, samozřejmě můžete.V případě rozdílnosti názorů  na program, kdy člen rodiny je účastníkem kurzu, tedy fotograf a ostatní členové rodiny nemají zájem jet  na vybrané lokace focení je Železná Ruda a okolí  opravdovou lahůdkou a pestrou lokací kam vyrazit. Rozhledna Špičák kam Vás dopraví lanovka může být výchozím bodem pro trasu na Černé a nebo Čertovo jezero.Dá se jak pěšky tak  na kole.Tato lokalita  nabízí nepřeberné množství aktivit pro turisty, cyklisty, milovníky památek, muzeí.

 

 

Ubytování v nádherném penzionu v Železné Rudě

!!!Rezervace termínů!!!

 

Penzion vystavěný v bavorském stylu viz .foto.

!!!Skvělé a výjimečné místo pro ubytování a foto workshopy!!!

Ubytovací části mají vlastní vchody.1-naposledy-aktualizovane.jpg

K ubytování slouží 2 apartmány v patře a dva apartmány v přízemí.

Apartmán v patře:má také svůj vlastní vchod a skládá se ze dvou samostatných pokojů.Jeden z nich má svůj balkon s výhledem na nejvyšší horu Šumavy  a sice Grose Arber. V  těchto apartmánech jsou v každém 3lůžka.Takže i v patře nalezneme dva pokoje ,kde je k dispozici vybavený kuchyňský kout /dvouplotýnka , mikrovlnka, lednička, varná konvice, kávovar / a balkón s posezením.

Apartmán v přízemí: se dvěma samostatnými pokoji  má společnou plně vybavenou kuchyň (el. sporák 4 plotýnkový s  troubou,mikrovlnku ,varnou konvici, kávovar, lednici), venkovní terasu s posezením.
Apartmány jsou vybaveny TV/SAT, vlastním sociálním zařízením (WC + sprchový kout). V jarních a letních měsících,ale i na podzim  je  možnost posedět  v zastřešené pergole na zahradě u grilu.
Což se samozřejmě také i pro účely Foto Workshopu využívá!wink.

Dále pro nejmenší rodinné příslušníky je k dispozici Dětské pískoviště, houpačka, skluzavka.
Parkování na vlastním pozemku.Pro každý byt jedno místo k parkování  to jest 4parkovací místa ,ale jinak kdekoliv poblíž domu bez problémů!

Důležité:
V apartmánech platí přísný ZÁKAZ  KOUŘENÍ a jakákoliv manipulace s otevřeným ohněm.
Možnost napojení na WIFI standardně!


 

 

Poznámka:

Volba /výběr pokojů (jak vyplývá z popisu)v penzionu, je dána počtem a skladbou zájemců o Foto Workshop. Respektování soukromí  dvojic kamarádů, kamarádek, párů a rodin je samozřejmostí ,ale také  je ovlivněno včasným potvrzením účasti a tím i skladby účastníků, kdo,kde a s kým bude na pokoji. Dále pak  s ohledem na možnosti,kapacitu a profil ubytovacího zařízení co do typu pokojů a apartmánů.

 

 

Vážní zájemci uveďte prosím následující:

Svoje celé jméno, adresu, e-mailovou adresu a telefon. Dále počet osob jedná - li se o rodinu ve smyslu Fotograf + ne/fotograf - (rodinný příslušník jako doprovod).Uveďte stupeň  Vašich fotografických znalostí (začátečník/mírně pokročilý).

 

Platby za ubytování a Foto Workshop:

 

Uhraďte celé kurzovné , nebo složte  minimální rezervační kauci ve výši 1.750,- Kč na osobu.

 

Na základě provedené úhrady celého kurzovného nebo jen kauce,Vám bude zasláno v obou případech  potvrzení o platbě. Tímto bude brána  Vaše účast na FotoWorkshopu Šumava 2017 jako závazná!!!

 

UPOZORNĚNÍ:

Doplatek celé částky za pobyt a workshop , je však nutné míti uhrazen v době  nejpozději 7dnů před datem příjezdu a Vámi vybraným termínem! Z tohoto důvodu a také z důvodu administrace doporučuji uhradit plnou cenu! se říci že z 90% takto účastníci převážně činí ,už jen kvůli  nutnosti  zadání dvou platebních příkazů uhradí částku najednou!

 

 

Účet pro zasílání plateb 2827380143 / 0800

Při platbě  prosím uveďte v poznámce: FotoWork Šumava 2017 a Vaše příjmení.

 

Ostatní podmínky a ujednání

1.)V případě, že Vámi konkrétně vybraný termín bude zrušen např.z důvodu neobsazenosti, nebo nemoci lektora,bude možné převést  již uhrazenou  částku  do dalšího následujícího,nebo jakéhokoliv z dalších vypsaných a uvedených termínů.

2.)V případě ,kdy o jiný než Vámi vybraný termín nebude  ve Vašem případě  zájem, se   kurzovné  samozřejmě vrací v plné výši a zasílá zpět na Váš účet.

3.)Maximální počet Fotografujících účastníků Fotoworkshopu stanovuji na 5fotografů. Důvodem je můj individuální přístup v praktické části Workshopu,kdy je nutné u mnohých býti stále nablízku a pomoci s nastavením aparátu atd.

4. Minimální počet fotografů a zájemců o fotokurz jsou 3 účastníci!

Cena FotoWorkshopu Šumava 2017

Cena Workshopu: 3.950,- Kč/osoba / Fotograf

Rodinní příslušníci - dospělý:1.750,- Kč/osoba/Nefotograf

Přítel / přítelkyně - dospělý:1.750,-Kč/osoba /Ne-fotograf

 

Děti do 15let: 1250,- Kč /osoba/Ne-fotograf

 

Ceny zahrnují:

Ubytování v penzionu bez snídaně (každý si zajišťuje sám ve vlastní vybavené kuchyňce). U fotografů cena obsahuje také cenu vlastního FotoWorkshopu.

 

Cena nezahrnuje: Dopravu a stravu.

 

 

Dárkový certifikát(ukázka)

darkovy-certifikat-vzor-komp3-5mb.jpg

Udělejte radost:

Tomu kdo je Vám blízký a koho máte opravdu rádi. Věřte, že takový dárek začínajícího fotografa zaručeně potěší a udělá obrovskou radost. Jen tak, nebo k jubileu, ale radost udělá každopádně každému začínajícímu fotografovi a majiteli zrcadlovky! Od roku 2014 prodáno 48certifikátů!

 

 

 

 

Objednávky Dárkového certifikátu:

Písemně  mailem na jiri.sroubek@volny.cz,nebo zde v odpovědním formuláři na konci této stránky.V objednávce uveďte  prosím  jméno obdarovávané osoby a jméno dárce pro doplnění do certifikátu. Uveďte svůj telefonní kontakt pro případné další informace a adresu pro zaslaní certifikátu.

 

Následně zašlete na zde uvedený bankovní účet částku kurzovného ve výši 3.950,- Kč. Po obdržení této částky bude obratem zaslán  vyplněný Dárkový certifikát  na Vámi uvedenou adresu.

 

Obdarovaný si sám vybere některý a jemu vyhovující termín víkendového FotoWorkshopu Šumava 2018 a tento termín následně nahlásí/potvrdí  mailem nebo telefonicky.

 

Nabídka dopravy:

Pro 3 účastníky foto kurzu, kteří nevlastní vůz, nabízím 3 volná místa v mém voze a dopravu z Plzně do Železné rudy. Zde účastník  pak na místě  připlácí 400,- Kč na úhradu nákladů PHM na veškeré přesuny po dobu celého víkendového FotoWorkshopu Šumava 2018.

 

 

!!!!Co s sebou ale rozhodně nezapomeňte vzít!!!

Skvělou a pozitivní náladu!Skvělý pocit z pobytu v krásné přírodě Šumavy a že si přivezete skvostné snímky se kterými se budete moci pochlubit! .

 

 

Na fotografování, přátelskou pohodu a večery při povídání nejen o fotografování se těším již nyní.

 

Lektor krajinářské fotografie: Jiří Šroubek

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Krajina

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář