Jdi na obsah Jdi na menu
 


EXPEDICE FOTOTRIP USA 2018

Expedice  JIHOZÁPAD USA  Fototrip  AMERIKA 2018

                   

1-3-dsc_3558.jpgtruck-titulka.jpg4-2-dsc_4259.jpg3-usa-vlajka-2.jpg

VÍTEJTE V RÁJI CESTOVATELŮ

Termín 1: 17.5. - 1.6.2018        

Termín 2: 13.9.- 28.9.2018 

TERMÍN 1: !Obsazeno!

 TERMÍN 2: !Obsazeno!

Milí a Vážení přátelé fotografie a cestování,

Vítejte na této stránce,kde bych Vás rád seznámil s jedinečnou možností cestovat se skvělou cestovní kanceláří,kterou vlastní můj kamarád a majitel cestovní kanceláře a kterého jsem poznal před několika léty a této expedice jsem se zúčastnil.

V roce 2012 jsem se  poprvé zúčastnil perfektní foto expedice ,jinak každoročně  pořádaných poznávacích zájezdů po Americkém Jihozápadu. Zárukou kvality jak cesty samotné, tak zejména vlastního průběhu putování po 15 Národních parcích a realizace expedice bylo a je dáno výjimečnou osobností zkušeného vedoucího "smečky", mého kamaráda, cestovatele, fotografa a  majitele  cestovní kanceláře pana Miloslava Martana. Tato cestovní kancelář se od roku 2009 specializuje mimo jiné destinace právě na Jihozápad USA .Díky těmto znalostem získaných právě opakovanými expedicemi do těchto lokalit dostává každý kdo se této expedice kdy účastnil  maximum ,co jde v čase 15 dní  získat.Jen a pouze díky propracované organizaci a dokonalému  časovému plánu doporučuji zvolit tuto nabídku.

1-ja-s-fotakem-na--kolaz1.jpg2-ja-s-fotakem-na--kolaz.jpg

I v roce  2018 bude pořádán  tento fototrip  a podělili se tímto s dalšími zájemci cestovateli ,fotografy i ne-fotografy o své poznatky a zkušenosti. Zárukou ,že uvidíte  to nejlepší a hlavní z této oblasti Amerického Jihozápadu jinak právem nazývaného a bez nadsázky  Rájem Fotografů je následující výčet  lokalit a ukázka fotografií.

 

Začal bych úvodním prologem:

Jestli se někde na světě příroda opravdu snažila ,tak je to právě v tomto koutě  Amerického kontinentu a na Jihozápadu USA.

3-usa-ja.jpg28-dsc_2222.jpg

 Co uvidíme?

!!!  Za 15 dní 15 státem, nebo indiány chráněných území !!!

 

Kolik Km ujedeme v amerických autech?

Celkem cca 5000 Km.

4-usa-ja3jpg.jpg

Pohodlné Chevrolety Suburbany

monumemt-valley-reception.jpg

Jaké  a kolik států jihozápadu USA uvidíme

4 státy :CALIFORNIE . NEVADA . UTAH . ARIZONA

dsc_3558.jpgdsc_3559.jpg

 dsc_4259.jpgdsc_3560.jpg

Jaké Národní parky uvidíme?

10 x Národních parků

YOSEMITE . ZION . BRYCE CANYON . CAPITOL REEF . ARCHES . CANYONLANDS . GRAND CANYON . DEATH VALLEY . KINGS CANYON . SEQUOIA

3 x Indiánské rezervace

MONUMENT VALLEY- GOOSENECKS - ANTELOPE CANYON

1x Státní přírodní rezervace

MONO LAKE

1x Rekreační areál - bazén a velká pohoda

LAKE MEAD

 

Komu je určena tato expedice:

Jednotlivcům ,párům, fotografům i ne-fotografům. Tato cesta uspokojí kohokoliv a tedy  nejen fotoamatéry, začínající fotografy ,ale i pokročilé  a profesionální fotografy, co se ještě do tohoto koutu USA nedostali a rádi by svůj krajinářský  talent  uplatnili a zúročili. Dále pak  všem , kdo sní a touží poznat Ameriku a v tomto případě to nejlepší co Jihozápad USA nabízí.

 

Organizace při přesunech:

Kolona cca tří vozů - v každém voze 5 - 6 osob (VOZY BĚŽNĚ 7MÍSTNÉ)

 

Ceny dle typu noclehu (stan,chatka,motel)

Kempy KOA ( vlastní stany )::Cena 54.900,- Kč 

 

 

Co za svoje finance uvidíte a co získáte

Jihozápad USA patří bezesporu k nejkrásnějším oblastem světa. Rozmanitost místní krajiny nemá jinde na světě obdoby ,neboť relativně  na poměrně malém území je velké množství Národních parků. Nejznámější místa pouštní oblasti, jakými je Monument Valley,  Arches,  Bryce Canyon, Grand Canyon, nebo Antelope Canyon doplní pohoří Sierra Nevada s nejmohutnějšími stromy světa. To vše můžete poznat s ubytováním v kempech a stanech, nebo s komfortem v motelech. Navíc po celou expedici máte k dispozici lektora krajinářské fotografie. Rád Vás vždy před následujícím dnem poučím a poradím jak a co nejlépe  nasnímat a nastavit na fotoaparátech.

 

Plán a realizace cesty den po dni

1.den: Ráno odlet z Prahy,přestup Londýn,přílet do San Francisca,vyzvednutí aut ,odjezd z města přes slavný Bay Bridge.Nákupy a odjezd do mestečka Lodi a nocleh v kempu KOA

dsc_6259.jpg1-dsc_6454.jpg

2.den: Prohlídka NP Yosemite s mohutnými žulovými masívy v čele se slavnými El Capitanem a Half Domem. Vyhlídka Glacier Point a odjezd na jih.

 1-1a-kolaz-yosemit.jpg2-npyosemite---el--capitano-rock.jpg

3.den: Prohlídka NP Kings Canyon a NP Sequoia s mohutnými stromy, jejichž stáří se odhaduje téměř na 3000 let a výška na 90 metrů.

2-dsc_5913.jpg 1-kol1.jpg

4.den: Jezero Isabella Lake a odpoledne příjezd do nejznámějšího hráčského města Las Vegas, odpolední a noční prohlídka centra a světoznámých kasin.

 1-kolaz-vegas1600pix.jpg2-07-dsc_5484.jpg

5.den: Celodenní prohlídka NP Zion,možnost výstupu pod unikátní vyhlídku Angels Landing, nebo pěší trek kaňonem řeky Virgin River.Odpoledne oblast The East Temple

 2-1-kolaz-zion-1600pix.jpg1-2-20-national-park-zion.jpg

6.den: Průjezd přes Red Canyon do NP Bryce Canyonu, který je mnohými považován za nejkrásnější park v USA, pěší trasy mezi tisíci červenými věžemi.

 1-narodni-parky-usa-komp.jpg2-32-bryce-canyon3.jpg

7.den: Přejezd přes zkamenělou písečnou dunu mezi Escalante a Boulderem, prohlídka SP Kodachrome Basin a Devils Garden na Hole-in-the-Rock.

2-dsc_3822.jpg 1-kolaz-7.jpg

8.den: NP Capitol Reef, průjezd přes pouště Utahu do severní části NP Canyonlands s největší spletí erozních kaňonů v USA. Oblast soutoku dvou řek Colorado a Green River.  

1-kolaz8.jpg2-dsc_3998.jpg

9.den: Prohlídka NP Archesvíce než 2000 kamenných oblouků, v čele  se slavnými Delicate Archem a Landscape Archem s rozpětím 96 metrů, nocleh v Moabu.

2-kolaz-arches.jpg1-19-delicate-archies2.jpg

10.den: Ráno pěší trasa k oblouku Corona Arch a odpoledne prohlídka nejznámějšího místa amerického západu - indiánské rezervace Navajů Monument Valley.

 2-1-stany-monvaley.jpg1-2-monument-valley---kalendar2.jpg

11.den: Ráno přejezd do Page a prohlídka Antelope Canyonu, kaňon řeky Colorado Horsehoe Bend, přejezd na jih Grand Canyonu.

1-kolaz10.jpg2-15-antelope-canyon-2m.jpg 

12.den: NP Grand Canyon, největší systém kaňonů na světě, možnost pěšího sestupu k řece Colorado, nebo vyhlídkových letů. Odpoledne průjezd po slavné historické silnici ROUTE 66.

 1-kolaz-11-gc.jpg2-01-dsc_4706.jpg

Historic Route 66 velkolepý zážitek!Legendární silnice směřující do Las Vegas.Městečko Selingman je jakási vstupní brána na Route 66. Zde na každého dýchne historie a vzpomínka na filmy z divokých dob motorkářských gangů. V uších zazní hymna motorkářů "Born to be Wild" od stejně legendární kapely Stephen Wolf. Zde se pokoupí špičková trika ,suvenýry a vše co potřebujete zejména jste-li příznivci motorek a zejména pak Harlley Davidsonů. Hostorickou část Route66 zakončuje úžasná benzínka v Hackberry s barem ,kde sedávali při Coca Cole a kafíčkách snad všichni  rockeři a Hollywoodští herci putující do Las Vegas ve svých nablýskaných Cadillacích. 

1-kol.jpg usa-expedice-3-road-66.jpg

13.den: Zlatokopecké městečko Oatman a celodenní přejezd přes Mohavskou poušť na západ.

2-12-dsc_5800.jpg 1-kolaz12-zabriskie.jpg

14.den: Celodenní průjezd po slavné silnici číslo 1, podél divokého pobřeží Ticého oceánu. Pozorování kolonií rypoušů sloních a při troše štěstí i delfínů a velryb.

15.den: Příjezd do San Francisca, vrácení vozů a odpoledne odlet zpět do ČR. 

2-dsc_6256.jpg1-kolaz-13-sf.jpg

16. den: Přílet zpět do Prahy.

Rekapitulace trasy: 4 státy USA (Kalifornie, Nevada, Utah a Arizona), 9 Národních parků (Yosemite, Kings Canyon a Sequoia, Zion, Bryce Canyon, Capitol Reef, Arches, Canyonlands, Grand Canyon), 1 Státní park (Kodachrome Basin), 1 Rekreační aréna (Glen Canyon) a 2 Indiánské rezervace (Monument Valley, Antelope Canyon)  

 Cena zahrnuje: leteckou přepravu do USA i zpět, letištní a palivové příplatky, dopravu zavazadel dle limitu, pronájem vozidel včetně daní a kompletního pojištění vozidel, benzín na celou trasu a veškeré poplatky za průjezdy, základní vstupy do všech národních parků, doprovod průvodce a ubytování dle objednaných služeb: v kempech ve vlastních stanech, v některých kempech je možnost dokoupit bydlení v chatkách.

Cena nezahrnuje: vstupy do dvou indiánských rezervací, , stravu a pojištění léčebných výloh (povinné pro účast).

 

Co pro vás zařídíme:(na Vaši žádost)

Potřebné vízum ESTA, potřebné a povinné pojištění, pokud si toto nezajistíte sami.

 

Co je nutné mít: ! Platný Biometrický pas !

 

Kolik budu potřebovat USD?

Na cestu je nutné mít cca 300 USD.Částka  je samozřejmě  individuální a velmi záleží co kdo bude chtít pokoupit za upomínkové předměty a jak je kdo náročný na stravování. Ideálně kdo chce nakupovat zajímavé věci a ve větším pak cca 600,-USD

 

Ostatní informace kolem Expedice Amerika Jihozápad USA:

Jakékoliv  další dotazy ,budou vážným zájemcům sděleny buď písemně na mailu jiri.sroubek@ volny.cz ,nebo telefonicky  na Tel:602432213.

 

! Je možné využít kontaktní formulář zde na konci  textu !

 

Neváhejte mne kdykoliv kontaktovat a obracet se na mne se svými dotazy.Rád Vám sdělím další potřebné informace jak k cenám expedice zejména pak  k termínu, kdy je nutné nejpozději potvrdit zájem o tuto jedinečnou fotoexpedici. V neposlední řadě obdržíte informace co za foto vybavení  je nutné mít s sebou a další důležité informace k této cestě.

 Fotograf: Jiří Šroubek

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Amerika Jihozápad USA

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dotaz

(J.Březinová, 1. 6. 2016 21:21)

Dobrý den, zájezd už je plně obsazený? Děkuji za zprávu.

Re: Dotaz na Jihozápad USA

(Jiří Šroubek, 2. 6. 2016 16:34)

Dobrý den paní Březinová,
k Vašemu dotazu ohledně obsazenosti foto tripu / zájezdu po Jihozápadě USA. Tento zájezd nemůže být de facto nikdy obsazen:-). Jedná se totiž o násobky účastníků ,kdy je třeba obsazovat automobily do kolony. Auta jsou různá podle konečných přihlášených zájemců buď to pětimístná a nebo pak sedmimístná. Jsou volná nyní v této souvislosti 2místa. Ale uzávěrka je během tohoto měsíce, kdy je nutné již znát konečné počty ,zarezervovat skupinovou objednávku letenek a potom i Vy jako případná zájemkyně si musíte zajistit ESTA, turistické vízum. Ideálně aby jste měla biometrický passport! Jinak samozřejmě jak jest uvedeno ESTU Vám případně obratem zajistíme.Jakékoliv další dotazy raději na mail :jiri.sroubek@volny.cz a nebo na tel.:602432213
Jsem s pozdravem
Jiří Šroubek

Re: Dotaz paní Březinové na obsazenost tohoto Road tripu

(Jiří Šroubek, 6. 4. 2018 16:55)

Na jihozápad USA 2018 se uvolnilo jedno místo...